четвер, 19 січня 2017 р.

Баришівка. Святкування Хрещення Господнього
Всякий чин повязаний з освяченням води у православних храмах або на водоймах (річках, озерах, джерелах) знаменує Йордан – місце хрещення Спасителя.
Син Божий, занурюючись у води святої ріки, освятив всю водну стихію Землі.
Голос Бога Отця з неба сповістив: «в Ньому моє благовоління…», а Дух Святий у вигляді голуба утвердив Іісуса Христа як Божого Сина. Свята Трійця явилася світу. Від того це свято називається Богоявленням.


Про дивну поведінку води, коли Іісус став у річці Йордан, передбачав автор псалмів, бо написано наступне: «Що з тобою, море, що ти кинулося тікати і з тобою, Йордане, що ти назад повернувся?». Побожний автор псалмів - цар Давид хотів висвітити несумісність акту хрещення для Божого Сина, який, мов грішник став у води Йордану і наблизився до святого Іоанна Хрестителя. Христос прийшов до Іоанна хреститися не для того, щоб омитися ритуальним омиванням, оскільки був безгрішним і чистим, а щоб Своїм зануренням в Йордан освятити води ріки і наділити їх божественною силою, зробити їх життєдайними і живоносними.Традиційно, на день спомину про хрещення Господнє в Йорданових водах, відбулося велике освячення води на Баришівському озері. 19 січня чин "великої агіасми" звершили благочинний Баришівського округу, настоятель Свято-Успенської церкви  смт Баришівка, протоієрей Любомир Біляк і настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Перемога, протоієрей Олександр Ярмольчик.У своєму слові до присутніх отець Любомир побажав усім богомольцям відчути не тільки матеріальний дотик святої води, яка символізує прощення від попередніх падінь та  провин, а є нагадуванням про життєдайну силу Божої благодаті, необхідної, щоб люди йшли шляхом правдивого покаяння. І не просто каялися і зупинялися в цьому, а натхненні й проваджені Божим Духом  - змінювали свій життєвий шлях.


До справи проведення свята долучився підприємець Василь Коваленко, який не один рік вирізає із криги хрест і ополонку, а оргкомітет на чолі з головою Баришівської селищної ради Олександром Вареніченком приготували для відвідувачів свята гарячі страви та чай.

Меланія Рекеда

Немає коментарів:

Дописати коментар