вівторок, 20 січня 2015 р.

Святкування Богоявлення Господнього


В кожному християнському святі є догмат і є настанова. Є правило для розуму і є закон для поведінки. День спомину про Хрещення Господнє в Йорданських водах завжди допомагало побожним людям відчути не тільки матеріальний дотик освяченої води, яка символізує прощення людських провин, а  й допомагає відчути силу до дії, вчинку, знаходити ту енергію до зміни свого життя і життя довкола, силу до виправлення помилок через їхнє визнання і через оновлення себе в Іісусі Христі. Вода хрещення, вода Богоявлення – хрещенська вода, вона є символом нашого покаяння. Вона нагадує про той акт, у якому виявилась велич Іісуса Христа – акт Його покори. Від перших же своїх кроків об’явлення світові, Христос показує Себе слугою для всіх. І саме на знак цього, навчаючи людей мистецтва покаяння і покори, Він схиляє в цей день Свою голову перед Іоанном Хрестителем, «бо так годиться нам виконати усю правду»( Мф. 3,15).
Не випадково  Господь об’являє Себе на березі  Йорданських вод. Там, на Півдні, вода зовсім не є такою чистою, якою ми собі її уявляємо. Але там воду вміють цінувати, бо її мало. І саме біля води Христос відкривається світові. Над водами чується голос Отця Небесного, а Дух Божий з’являється через видимий знак голуба, сходячи на Сина Божого – Спасителя світу. 
Чистота, прозорість  і святість води повинні нагадувати християнам не про обрядність, а про покликання зберігати чистою навколишню природу, цінувати її, а також пам’ятати, що навколишній світ, створений Божим словом для людей. А людина, носячи образ і подобу Божу, є найкраща частина Божого творіння.
Одна з стихій Божого творіння – вода, підтримує у нас життя, є складовою нашого тіла, взагалі без неї неможливо уявити собі життя. Тому завжди повинно бути бережне ставлення до води, бо у ній знаходимо і життя, і здоров’я.
Господь не обділив Баришівку водою. Поблизу протікає річка Трубіж і є велика водойма – озеро, що в народі називають «Земснаряд». Історичні джерела свідчать про традицію Водохреща в Баришівці на водоймах. Колись, у давнину, сходилися із трьох церков хресні ходи на освячення води. Люди набирали святу воду, і користувалися нею, особливо від хвороб. Минуло 10 років, як ту святу традицію відроджено, тепер її проводять на озері «Земснаряд».Цього року погода сприяла, щоб була крига на озері, був вирізаний хрест у воді та ополонка. Чин Великої Агіасми (святої води)і її освячення провели після служб у своїх храмах о. Любомир Біляк, благочинний  Баришівського округу і о. Олександр Ярмольчик, настоятель церкви Різдва Божої Матері  у с. Перемога. Священики привітали всіх, хто молився на озері зі святом Богоявлення, за об’явлення Бога у Пресвятій Трійці, щоб це свято надихало людей до вірності Богові, до вдячності Йому за Його стихії, щоб берегти і не забруднювати воду, бо в ній хрестився Господь. В кінці була прочитана молитва за мир, злагоду і спокій в Україні. В пам’ять про трагедію, яка сталася під м. Волновахою, про людські жертви, про загибель новопредставленних воїнів-захисників на Сході України, християнська совість веліла  в цей святковий день, маючи сум про втрати людського життя, виголосити Вічну пам’ять загиблим.
 Катерина Біляк
фото О. Надоленко

Немає коментарів:

Дописати коментар