вівторок, 25 серпня 2015 р.

Освячення церкви в с. Бакумівка

 

Невеличке село Бакумівка, перейменоване в радянські часи на Червоноармійське, не має ні  власної сільради, ні магазину, ні школи, а донедавна не було й церкви. Але тепер маленька Бакумівка має власний храм. Ще в 2010 році на місці поховання радянських та німецьких солдат часів Другої Світової війни з ініціативи членів партнерського товариства «Баришівка – Пулах» було вирішено збудувати церкву. Того ж 2010 року було закладено камінь в основу майбутнього Свято-Пантелеймонівського храму.  Минуло п’ять років, і на пагорбі в центрі села постав невеличкий храм. 25 серпня 2015 року з благословення високопреосвященнійшого Антонія митрополита Бориспільського і Броварського було звершено чин освячення новозбудованої церкви. На цю подію зібралися віруючі Баришівського району, священики, представники влади, гості з Німеччини. Щоб звершити чин освячення в Бакумівку з Києва прибув преосвященний Николай єпископ Васильківський вікарій Київської митрополії.


   Слід зауважити, що в Бакумівці була колись церква, збудована наприкінці XVII сторіччя. Історія старовинного храму пов’язана з іменем переяславського полковника Родіона Дмитрашка, більш відомого, як Думитрашка Райча. Він в 1667-му році був поставлений  полковником. Не бажаючи бути під пильним оком московського воєводи, який тоді жив  в Переяславі, Думитрашко переніс полкову канцелярію в Баришівку.  Для проживання родини полковник  вибрав хутір Бакумівку. Бакумівська садиба була укріплена валом і ровом і стала для нащадків Думитрашка родовим гніздом.   Історик та етнограф Андрій Стороженко (+1926) в своїй книзі «Описи Переяславської старовини» стверджує, що на початку 1690-х років в Бакумівці була збудована церква.  До Жовтневого перевороту 1917 року в музеї церковно-археологічного товариства при Київській Духовній Академії  знаходилися дві великі ікони з іконостасу бакумівської церкви датовані 1693-м роком. Невідомо коли, але церкву закрили, і напевно, це сталося в часи Катерини ІІ, бо в документах ХІХ сторіччя церква в Бакумівці вже не згадується. Віруючі з Бакумівки змушені були ходити на богослужіння в сусіднє село Паришків, в храм святого пророка Іллі, бо власне до цього храму було приписане їхнє село.
   Після освячення церкви, була звершена перша божественна літургія, яка не служилася тут вже кілька століть. Після служби Божої преосвященний Николай єпископ Васильківський звернувся до присутніх з вітальним словом і подякував активістам партнерського товариства «Баришівка – Пулах»,  і особливо голові товариства, Борису Мироновичу Скорику за те, що потрудилися на благому поприщі, будуючи в Бакумівці храм. 


1 коментар: