пʼятниця, 17 квітня 2015 р.

"Дороге яєчко до Христового дня"


    «Дороге яєчко до Христового дня» - так стверджує народне прислів’я.  Пасхальні яйця з давніх – давен є атрибутом одного з найголовніших релігійних свят усіх християн  - дня святкування чудесного Воскресіння розіп’ятого на хресті Іісуса Христа.
     Для носіїв віри у Христа пасхальні яйця (писанки, крашанки, дряпанки) з різними орнаментами завжди були символом  Воскресіння  Іісуса, а з ним і очищення в ім’я нового, кращого життя.


    Яйце – загальнолюдський символ створення світу. Для наших предків яйце служило символом життя. В ньому зберігається зародок сонячного птаха – півня, який будить ранок. Візантійський богослов і філософ, святий Іоан  Дамаскін підкреслював , що небо і земля у всьому подібні яйцю : шкарлупа  - небо, плівка – хмари, білок – вода, а жовток – земля. Із матерії яйця виникає життя, в ньому зосереджена можливість, ідея, рух і розвиток. 


На Світлому Пасхальному тижні в Баришівському ЦПР «Мрія» відбувся підсумок конкурсу «Великодні візерунки», де були представлені роботи юних майстрів з усіх загальноосвітніх навчальних закладів Баришівського району.


    Великодня тематика була передана у витворах ручної роботи – писанках, крашанках, випечених пасках. Перед початком свята був відслужений пасхальний молебень і освячення пасок та яєць для воїнів АТО. Його провів благочинний Баришівського округу прот. Любомир Біляк і священики району.


    Даний захід проводиться вже вдруге. Ініціаторами проведення районної виставки стали директор ПрАТ «Агрофірма Березанська птахофабрика»    С.М. Слободянюк і прот. Любомир Біляк. Журі ретельно вибирало кращі роботи. Сорок конкурсантів отримали подяки і цінні подарунки, спонсором яких виступив директор ПрАТ «Агрофірма Березанська птахофабрика» С.М. Слободянюк. Свято проходило у форматі концерту з великодніми віршами та піснеспівами. текст: Катя Біляк
фото: прот. Валерій Повх

1 коментар:

 1. Ох уж эта ПТИЦЕФАБРИКА ))))) Слезно просили привезти 25 тонн соевое масло и обещали оплатить через 7 дней. Я привез цистерну масла 01.07.2016 г., На сегодняшний день оплаты так и нет.
  Уважаемые переработчики и посредники сои (соевый жмых и соевое масло) Будьте внимательны! Работайте по предоплате! Не ведитесь на высокую цену и приятный доверительный голос ))))))))))))
  Подал на ЧАО «Агрофирма Березанская птицефабрика» в суд. Сегодня 6.01.17 .Суд выиграл, исполнитель наложил арест на 11 р/счетов! Жду деньги
  Ребята только 100% предоплата! ТОТАЛЬНОЕ КИДАЛОВО
  Я производитель соевого масла, зовут меня Олег (не аноним) звоните +380977504179

  Контакты ЧАО «Агрофирма Березанская птицефабрика»
  м. Київ, вул. Миру, 19, т. (044) 537-4147
  Электронная почта: info@eggs.kiev.ua
  Сайт: www.eggs.kiev.ua

  ВідповістиВидалити